Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie
Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie

Kręta 58, Dworcowa 10,

62-095 Murowana Goślina

Pon – Pt : - 8:00 - 18:00

Sob - Nd : Nieczynne

Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie
  • Strona Główna
  • Aktualności
  • Przychodnia
      • O Przychodni
      • O nas
      • Nasi lekarze
      • Jak zostać naszym pacjentem?
      • Poradnik Pacjenta
      • Baza Wiedzy
      • Regulamin i Polityka Prywatności
  • Kontakt

Baza wiedzy

  1. Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie
  2. Baza wiedzy

Poradnik pacjenta

1. Pomoc medyczna
W stanach nagłych

- W stanach nagłych zagrożenia życia - utraty przytomności - bólu w klatce piersiowej - zawału - udaru - porodu - wypadku w miejscach publicznych tel pogotowie ratunkowe 112 lub 061 8 66 00 66

Nocna pomoc wieczorowa oraz w święta i dni wolne

Ambulatorium lekarskie, gabinet zabiegowy oraz wizyty lekarskie w dni powszednie 18:00 - 8:00 soboty, niedziele święta całodobowo 8:00 - 8:00 NZOZ Twoja przychodnia ul Blacharska 2 Poznań tel 61 88 79 213 lub najbliższy ośrodek pomocy doraźnej

2. Rejestracja pacjentów
Godziny otwarcia rejestracji:

Rejestracja osobista lub przez osoby trzecie od pon do pt. od 7:30 Rejestracja telefoniczna od pon do pt od 8:00 Rejestracja kończy się 30 min przed zakończeniem pracy lekarza Rejestracja do gabinetu fizjoterapii ze skierowaniem wystawionym przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (mającego kontrakt z NFZ)

Jak zostać naszym pacjentem?

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej jest wypełnienie deklaracji wyboru lekarza oraz posiadanie ważnego powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Formularz deklaracji można pobrać na stronie WWW lub otrzymać w recepcji Przychodni Lekarza Rodzinnego

Laboratorium

Większość badań należy przeprowadzać naczczo. Mocz do badań należy przynosić w odpowiednich pojemnikach. Badania na skierowanie lekarza rodzinnego są bezpłatne, pozostałe odpłatnie wg. cennika laboratorium.

3. Badania

Procedury przygotowania do badań medycznych

Ultrasonografia

Na zlecenie lekarza rodzinnego PRL zapisy na termin można dokonywać w rejestracji przy ul Krętej 58 lub tel. 61 8 122 931. Można wykonać USG brzucha i tarczycy bez skierowania - odpłatnie. Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej wykonujemy 6 godzin po ostatnim posiłku ( u dzieci 3 godziny). Na godzinę przed badaniem prosimy o wypicie 3-4 szklanek wody i wstrzymanie się z oddaniem moczu. Umożliwia to prawidłową ocenę pęcherza moczowego. W stanach nagłych badanie wykonujemy bez szczególnego przygotowania. W pozostałch przypadkach ( np. usg piersi, tarczycy, narządu ruchu, usg dopplera ) badanie nie wymaga przygotowania.

RTG

Badanie urograficzne wykonujemy 6 godzin po ostatnim posiłku. W dniu poprzedzającym badanie prosimy o przyjęcie leku przeczyszczającego ( 2 tabl. Bisakodylu) i przeciwwzdęciowego ( 2 tabl. Espumisanu ). W stanach nagłych badanie wykonujemy bez szczególnego przygotowania. W pozostałych przypadkach ( np. rtg klatki piersiowej, kręgosłupa, stawów ) badanie nie wymaga przygotowania.

Gastroskopia

Przed badaniem pacjent nie może jeść i pić przez okres przynajmniej 6 godzin. Nie wolno w tym czasie również przyjmować tabletek. Przed przystąpieniem do badania lekarz musi również dowiedzieć się czy u chorego nie występują zaburzenia krzepnięcia krwi i czy nie przyjmuje on leków hamujących krzepnięcie. W takim przypadku pobieranie wycinków mogłoby bowiem doprowadzić do uporczywego krwawienia. Po badaniu nie wolno jeść i pić przez okres 2 godzin. Stosowane przed badaniem miejscowe znieczulenie gardła zaburza połykanie, dlatego jedzenie i picie w tym czasie grozi zadławieniem lub zachłyśnięciem. Jeżeli po badaniu wystąpiłby u Państwa ból brzucha lub ból w klatce piersiowej, czarny stolec lub jakiekolwiek inne niepokojące Państwa dolegliwości lub objawy, należy o tym powiadomić lekarza.

Kolonoskopia

Przygotowanie do zabiegu obejmuje dietę i zastosowanie jednego z obecnych na rynku medycznym preparatów. Przez ostatnie trzy dni przed badaniem nie należy spożywać owoców i warzyw zawierających pestki (np. winogrona, truskawki, kiwi, arbuzy, porzeczki) pieczywa z ziarnami, maku. Wykorzystując do przygotowania preparat Fortrans w dniu poprzedzającym badanie można zjeść lekkie śniadanie, najlepiej białe pieczywo z masłem, drobiową wędliną, miodem. Jeżeli badanie dnia następnego będzie wykonane w godzinach rannych około godziny 14 należy rozpocząć picie preparatu Fortrans przygotowanego zgodnie z załączoną ulotką. Jeżeli natomiast badanie będzie wykonane w godzinach popołudniowych można jeszcze zjeść obiad np. przetartą zupę i gotowany ryż i rozpocząć picie preparatu Fortrans około godziny 17. Do sześciu godzin przed planowanym badaniem wolno także pić niegazowaną wodę a przez ostatnie sześć godzin obowiązuje ścisła dieta. Po badaniu możecie Państwo odczuwać wzdęcie i nieznaczne kolkowe bóle brzucha. Dolegliwości te ustępują w przeciągu kilku godzin. Ze względu na stosowane leki o działaniu uspokajającym i nasennym przez 24 godziny po badaniu nie wolno prowadzić samochodu ani obsługiwać innych urządzeń mechanicznych. Nie należy również w tym czasie podpisywać żadnych ważnych dokumentów.

Nasze placówki:

Kręta 58
62-095 Murowana Goślina
Telefon: +61 8-122-931

 

Dworcowa 10
62-095 Murowana Goślina
Telefon: +61 8-122-171

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 18:00

Sobota - Niedziela - NIECZYNNE

Rejestracja - od godziny 7:30

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Zobacz

© 2024 Przychodnia Lekarza Rodzinnego S.C.